AQUASCAN, FAST,  LeakFinder, Т10, Fuji, Enigma, Eureka, SEWERIN, Aquascan,  Искор, купить коррелятор, корреляционный течеискатель, корелятор, Коршун, Течеискатель КОРШУН

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ КОРЕЛЯЦІЙНИЙ ТЕЧОШУКАЧ

 Придбання течешукача для використання у своїй професійній діяльності є розумним кроком для служб діагностики мереж водопостачання та теплопостачання великих підприємств, аварійних бригад і комунальних служб. Критерії, що пред'являються до течошукачів, у кожного свої: комусь важлива ціна, кому функціональні особливості. Але, тим не менше, кожен хоче отримати якісний товар за прийнятну ціну.

       Вибирайте течошукач, який надає точні і достовірні результати.

 Найважливіша вимога, що пред'являється до течошукача, це надання точних і вірних результатів. Обов'язково упевніться в тому, що течошукач відповідає найстрогішим стандартам точності визначення витоку : ± 10 см від її реального місця розташування по максимальній довжині обстежуваної ділянки трубопроводу. Течошукач, який не може забезпечити максимальну точність свідчень, може причинити вам серйозні неприємності. Результати ваших діагностичних робіт будуть неправильними, що у результаті приведе до великих тимчасових і матеріальних витрат. Звичайно, для того, щоб отримати достовірний результат, також необхідно задати для розрахунку точні характеристики обстежуваної ділянки трубопроводу, вибрати найбільш відповідні для конкретної ситуації датчики і місця їх установки, задати правильний діапазон фільтрації сторонніх шумів і тому подібне.

Щоб вибрати правильний течошукач, покупець повинен чітко розуміти, які перед ним стоять завдання.

        Вибирайте устаткування, яке могло б довго працювати від акумуляторних батарей.

 

 

Виберіть кореляційний течошукач, який дозволить вам працювати впродовж 5-8 годин без необхідності повторної зарядки акумуляторів. Переконайтеся в тому, що в комплекті до течошукача додається зарядний пристрій, здатний працювати як від мережі 220 В, так і від автомобільних 12 В, це може виявитися дуже корисним при використанні течошукача у складі мобільної діагностичної лабораторії. Намагайтеся вибирати, течошукачі з літієвими  або NiMH акумуляторними батареями, оскільки вони мають високу місткість   та малу вагу, мають найтриваліший час роботи, практично позбавлені від "ефекту пам'яті".

 

 

    Придбавайте міцний кореляційний течошукач, здатний працювати в складних кліматичних умовах.

 Усі фахівці, що займаються діагностикою трубопроводів, знають, в яких складних погодних умовах часом доводиться працювати. На жаль, при виявленні факту витоку робота по її локалізації не може бути зупинена ні під час проливного дощу, ні в лютий мороз. Використовуване устаткування повинне годитися для експлуатації і зберігати повну працездатність в подібних умовах. Враховуючи особливості місцевого клімату, умов роботи персоналу, кореляційні течошукачі виробництва деяких компаній просто не розраховані на роботу при температурі нижче 15 градусів, що  іноді явно є недостатнім.  Устаткування по пошуку витоків повинне мати міцний корпус,  можливо, навіть з додатковим захисним кожухом з гуми або морозостійкого пластика. Роз'єми кабелів до датчиків повинні мати надійну конструкцію .

 

 

Роз'єми кабелів до датчиків повинні мати надійну конструкцію . Самі кабелі, враховуючи глибину технологічних колодязів, мають бути достатньої довжини, але не менше 6 метрів. Важливою перевагою буде герметичність  датчиків, оскільки затоплені шахти колодязів зустрічаються досить часто. 

Не варто купувати кореляційний течошукач, який "спілкуватиметься" з вами на іншій мові.

Слід попросити постачальника або виробника корелятора продемонструвати вам меню самого течошукача і програмне забезпечення до нього (включаючи звіти для друку) для того, щоб переконатися, що вам доступна уся інформація на рідній мові. Слід також звернути увагу на коректність перекладу тих або інших функцій, оскільки часто переклад здійснюється некваліфікованими фахівцями.  До того ж відсутність інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу змусить вас витрачати в два рази більше часу на навчання роботі з течошукачем нових співробітників. Выбирайте компактный течепоисковый комплект. 

 

  Габарити і вага течошукача є важливими чинниками, якщо ви часто працюєте в польових умовах.

 

Оскільки далеко не завжди існує можливість переміщення фахівця і устаткування від однієї ділянки, що діагностується, до іншої за допомогою автомобіля, а також зважаючи на часту відсутність доріг, течопошуковий комплект зазвичай переноситься оператором вручну.

Вибирайте кореляційний течошукач, що дозволяє виконувати кореляцію в реальному часі. 

 Дуже часто найефективнішим методом обстеження ділянок трубопроводів є проведення вимірів в режимі реального часу. Виконуючи кореляцію і одночасно враховуючи різні чинники, які можуть вплинути на результат, ви зможете оцінити коректність проведених вимірів і, у разі потреби, спробувати усунути джерела перешкод або змінити розташування датчиків течошукача. Різні перешкоди, викликані проїжджаючим транспортом або включенням насоса, що підвищує, розташованого у безпосередній близькості від датчика корелятора, відразу стають помітні на дисплеї течошукача, і підготовлений фахівець може оперативно вжити відповідні заходи по зниженню рівня впливу цих перешкод. При роботі із записаними сигналами витоку (наприклад, отриманими за допомогою реєстраторів витоку в нічний час) у користувача відсутня дуже важлива складова успішної кореляції облік впливу навколишніх чинників. Безумовно, можливість запису сигналу витоку для можливості його подальшої обробки є великим плюсом устаткування, що придбавалося. Іноді вимагається досить багато часу на детальну обробку отриманих сигналів, особливо якщо корелятор не показав витік після проведення вимірів, хоча інші чинники свідчать про її наявність. В цьому випадку можливість роботи з отриманими даними в спокійній обстановці лабораторії буде дуже до речі. 

 

     Аналоговий або цифровий?

 Нині деякі виробники кореляційних течошукачів заявляють, що час аналогових кореляторів добігає кінця і настала ера "нових" цифрових технологій. Поза сумнівом, якби хтось створив дійсно повністю цифрову систему, така система мала б краще співвідношення "сигнал-шум" в порівнянні з аналоговою системою, проте існує багато інших чинників, які необхідно враховувати. Одним з найбільш важливих, приміром, є датчик вібрації або акселерометр. На жаль, будь-яка система пошуку витоків, представлена на ринку, "розпочинається" з аналогового сигналу, який потім необхідно "оцифрувати" на певному етапі. Усі існуючі "цифрові" кореляційні течошукачі приймають аналоговий сигнал. І, отже, результат "оцифрування" буде хороший рівно настільки, наскільки хороший був аналоговий сигнал, сприйнятий датчиком корелятора. В цьому випадку вирішальну роль грає конструкція і технічні характеристики датчика, його здатність сприймати максимальну кількість корисної інформації. Досконалий кореляційний течошукач це щось більше, ніж приємна на вигляд і дорога безпровідна цифрова система. Чутливість датчиків, власний рівень шумів електронних компонентів і алгоритм обробки отриманих сигналів ось те, що може зробити течошукач дійсно чудовим інструментом для пошуку витоків. Система безпровідної передачі даних від передавального блоку в корелятор повинна мати високі робочі характеристики, але вона зовсім не обов'язково має бути цифровою. "Цифрові" корелятори використовують смугу частот 2,4 ГГц для передачі даних. Діапазон 2,4 ГГц нині переобтяжений внаслідок масового поширення безпровідних комп'ютерних мереж і безпровідних телефонів, які використовують для передачі даних ті ж частоти. Безпровідні системи, що не підлягають ліцензуванню, можуть передавати значно потужніший сигнал, ніж це дозволено для аналогових систем нижчого частотного діапазону. Висока потужність передавачів збільшує ефективний діапазон роботи системи, але також у декілька разів збільшується вірогідність внесення в передаваний сигнал перешкод від інших джерел випромінювання радіохвиль, працюючих в цьому діапазоні, що негативно впливає на кінцевий результат кореляції. Довжина хвилі в частотному діапазоні 2,4 ГГц, використовуваному "цифровими" кореляторами, значно менше довжини хвилі в діапазоні 433 Мгц. Кореляційний течошукач, що використовує аналоговий радіоканал, працюючий на частоті 433 Мгц, не має подібних проблем.

 

Можливість стабільної передачі сигналу із зворотного боку будівлі, з підвалу або технологічного колодязя, є одним з найважливіших параметрів устаткування для пошуку витоків.

   Придбайте кореляційний течошукач у постачальника, що пропонує практичне навчання,  гарантійний і після гарантійний сервіс.

 Якісне навчання грає велику роль в реалізації усіх можливостей і переваг вашого нового течошукача, і навіть найдосвідченіші оператори повинні отримати грунтовну підготовку по нових інструментах. Для новачків в пошуку витоку початковий учбовий курс, рекомендований виробником устаткування, має бути включений у вартість устаткування. Програми навчання мають бути розраховані на різний рівень підготовки користувачів і схвалені виробниками течошукачів, що поставляються.

Будь-яке устаткування, вимагає відходу і сервісу.

Поставте собі питання: -" Хто і де, Вам зможе виконати ремонт і налаштування устаткування"?

 

 Дуже багато устаткування, поставляється, у якого немає сервісу   на території України.

Рекомендується вибирати  устаткування, що має сервіс з ремонту  на території України.

         Висновки.

 

 Сподіваємося, що ці невеликі поради виявляться вам корисними і ви враховуватимете їх при виборі кореляційного течошукача. Нині на ринку з'являється все більше різних моделей, і зробити правильний вибір стає все важче. Не приймайте рішення спонтанно, ознайомтеся заздалегідь з пропонованим устаткуванням, його особливостями і технічними характеристиками. Буде ще кращий, якщо, окрім порівняння технічних параметрів в каталогах і на інтернет-сайтах, ви вивчите методи, що реалізовуються, і технічні нюанси роботи течошукачів на практиці, щоб виразно уявляти собі межу можливостей того або іншого пристрою. Сподіваємося, що ці рекомендації допомогли вам придбати надійний і зручний в експлуатації кореляційний течошукач.